יום ראשון, 5 בינואר 2014

שמות פס- עפרונות עיניים שעושים לי נעים

עפרון עיניים, הנקרא בלעז גם אייליינר (כן, זה יכול להיות מבלבל כשמנסים לרכוש מוצר זה בחו"ל) הוא אחד המוצרים היותר רב-תכליתיים שיש. ניתן להשתמש בו לתיחום העפעף העליון בדומה לאייליינר מסורתי, ניתן לתחום איתו את מעקה העין, מה שכל ילידות שנות השמונים (ואילך?) מכירות כ"שחור בעין", והוא לרוב מוצר האיפור הראשון שנערות רוכשות אחרי שפתון לחות או איזו גלוס מנצנץ; אפשר להשתמש בו כבסיס לצלליות ואפילו במקום צללית... בקיצור- שימושי

לשולחן העמוס לעייפה בפינת העבודה שלי הגיעו לאחרונה מספר עפרונות עיניים, בגוונים שונים, למטרות שונות, והכי חשוב- של חברות שונות. בגדול, עפרונות שמיועדים לתיחום פנימי צריכים להיות עמידים מאד. כלומר שברגע ששרטטתי עימם קו על גב כף היד הם לא ימרחו בשפשוף. המגע שלהם גם צריך להיות נעים (מהזן המתחמם ומתרכך מעט) כדי לא לשרוט את מעקה העין. עפרונות שמיועדים לתיחום חיצוני, כבסיס לצלליות או כתחליף להן יכולים להיות מריחים יותר, אבל גם כדאי מאד שיתקבעו בסופו של דבר. וככלל אני מעדיפה עפרונות מתחדדים על פני אוטומטיים- בעיקר מסיבות היגייניות, אם כי כיום בחברות רבות בקצה השני או במכסה של העפרון האוטומטי מסתתר מחדד קטן עימו ניתן לחדד את השפיץ מה שנותן בעצם מענה מעולה לחשש שלי.

ונעבור לעפרונות:
COLOR RICHE Le Kajal של Loreal Paris

כאן לא מדובר בהשקה של מוצר חדש, אלא בגוונים חדשים למוצר קיים. במקרה הנוכחי, גווני כחול-תכלת-ירוק עוצמתיים. בלוראל מספרים כי הפיגמנט עז במיוחד, המריחה קלה ורכה וניתנת אף לטשטוש וכי העיצוב אף הוא נועד להקל על שרטוט קו מדויק.
שני סוגים של מאופרות משתמשות בעפרונות בצבעים אלה- הסוג הראשון הוא לרוב מהזן ש"לא ממש מתאפר", יש לאותה מאופרת עיניים בהירות או לחילופין עור כהה, היא יודעת שגווני הכחול והירוק מחמיאים לה, ולרוב האיפור שלה יסתכם בפס כחול במעקה העין או בצמוד אליו. הסוג השני הוא דווקא המתאפרות ה"כבדות" אלה שלא פוחדות מצבע ומשתמשות בעפרון כאייליינר צבעוני ומדליק או אפילו כצללית לכל דבר.

כפולניה צבעים שאינם בז' הם מעט זרים לי, אבל החלטתי לנסות את מזלי עם העפרון ואני נאלצת לאכול את הכובע (באופן מילולי כמובן) הפיגמנט פשוט מדהים! צבע עז וחלק, מריחה (אחרי שניה של חימום) קלה, נוחה ונעימה ורק העמידות על העפעף מעט מאכזבת- לאחר דקה של המתנה הצלחתי ממש בקלות למרוח את הצבע על כל הפנים.

חיפוש מהיר באינטרנט חשף בפניי שיש את העפרון גם בגוונים שיותר מתאימים לפלטת הצבעים האישית שלי: סגול-חציל, חום ושחור ואני בהחלט מתכוונת לרכוש את העפרונות ולהשתמש בהם כבסיס לצלליות או על מעקה העין (עם צללית מעל לקיבוע)

Pro Longwear של MAC

גם כאן לא מדובר בהשקה של מוצר חדש, אלא בהשקה מחודשת של ליין המוצרים העמידים לעיניים בגווני סתיו שווים במיוחד.במאק מספרים כי הנוסחה של העפרון עמידה במים, שהמריחה על העפעף נוחה במיוחד והעמידות מגיעה ל12 שעות
אם קודם דיברתי על הצבעוניות של הכחולים-ירוקים, כאן מדובר בצבעוניות שאני אישית קצת יותר מתחברת אליה והיא הרבה יותר חורפית-סתוית בעיניי. עם שחור, סגול חציל, ירוק כהה וזהב מושתק (?), את הכחולים השמחים אני מעדיפה לשמור לקיץ.

אני קיבלתי את ה-  חציל עמוק STRONG WILLED, שזה גוון שאני מאד אוהבת באופן אישי ולא רק כי הוא מדגיש את הירוק בעיניים שלי. והגוון אכן עמוק ומשגע, והעמידות אף היא מרשימה ביותר (לא הצלחתי למרוח את הפס אפילו מעט על היד לאחר השרטוט), אם כי רק כפס אייליינר/תחליף צללית ולא כתיחום בתוך מעקה העין שם בקושי הצלחתי לצייר פס שקפקף.


Metallic Eyeliner של GADE

ואם אני כבר זורמת אם מוצרים שהם לא לגמרי חדשים.... העפרון הזה שוכב אצלי במגירה סגור כבר המון זמן, כשאני נרתעת מהעוצמה של הצבע ואומרת לעצמי שמתישהו יגיע הפוסט הנכון עבורו. והנה, הגיע.
אז כאן מדובר בסדרת העפרונות המטאליים של ג'ייד, שהיא באופן כללי אחת החברות עם העפרונות היותר מוצלחים שיצא לי לדגום.  גם כאן מדובר בעפרון עמיד במיוחד על פי החברה, שמחליק על העפעף בקלות ומאפשר תיחום עז ללא הכתמה.

כאן ביח"צ לא ממש קלעו בהתאמת הצבע למאפרת, אבל מבט קטן בתמונה חשף בפניי את הפוטנציאל העצום בסדרה, ועלי להודות, גם הצבע לא כזה נורא. טוב, האמת שהוא יפה. ממש יפה. באביב, כשהכל ירוק ופורח. תנו לי עגמומיות בחורף בבקשה. המריחה ממש רכה ונינוחה, הקץ לעפרונות השורטים והמייאשים כנראה, כי בכל הסקירה הזו לא נתקלתי בעפרון אחד שעשה לי צרות. הצבע עז, ולאחר המתנה קלה מתקבע יפה על העור, במעקה העין הוא קצת פחות עמיד ומצריך כמה שכבות כדי להגיע לרווית צבע טובה. גם כאן אני חומדת את השחור והסגול...  מעניין כמה עפרונות סגול-חציל יכולים להיות לבחורה (בינתיים יש כבר שניים בשימוש אישי ועוד מספר לא ידוע בתיק המקצועי)
ועוד יתרון ששכחתי לציין- העפרון מגיע עם מחדד בילט-אין. מאד נוח. מאד.


ואחרון חביב:
Crayon Khol של Clarins

מקולקציית החורף של 2014 של קלרינס, סדרה עפרונות רב תכליתיים- גם למעקה העין וגם כאייליינר/צללית מעושנת. בסדרה גווני חורף קלאסיים- חום, שחור, סגול חציל, שזיף מעושן, פלטינה וכחול, ונוסחה עדינה במיוחד שמעניקה צבע עז אך עדינה מספיק לאזור הכה רגיש של העיניים.

כאן ידעו לשלוח לי צבע שימושי במיוחד עבורי- חום, ואכן העפרון הזה הפך, בתצורות שונות, להיות האיפור הקבוע שלי בשבועות האחרונים. הוא אפילו ביקר איתי בברצלונה. אני משתמשת בו גם כפס אייליינר מעושן (הודות למברשת שנמצאת בצדו השני של העפרון) וגם כתיחום פנימי בעין ליצירת עומק ומראה מעט יותר מודגש. העובדה שמדובר בחום ולא בשחור הופכת את הצבע להרבה יותר לביש ויום-יומי עבורי, המריחה רכה וחמאתית ועל אף שהוא לא עמיד ב100% ובשפשוף מיד לאחר שרטוט הפס הצבע נמרח (כדי שיהיה אפשרי ליצור את המראה המעושן) לאחר המתנה הוא מתקבע יפה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...