יום חמישי, 31 בדצמבר 2009

מבצעים ועוד

אני חולה, וכשתותחי האף שלי רועמים המוזה שותקת. ועל תאלצו להסתפק בעדכונים:
אז בסופר פארם:
סופר פארם, ממשיכה במסורת ה- happy sale ופותחת את 2010 בחגיגת הנחות בכל מחלקות החנות. ה-happy sale המסורתי יתקיים לאורך כל חודש ינואר ואלפי פריטים ימכרו בהנחות של עד 70%, כאשר בשבועיים הראשונים יוצעו מבצעי 1+1 על מגוון מוצרים מהמחלקות השונות: קוסמטיקה, בית מרקחת, טבע, בישום, טואלטיקה, מוצרי תינוקות ועוד.

מוצרים במבצע לדוגמא:

קוסמטיקה, בישום וטיפוח:

* 1+1 על מגוון מוצרי האיפור והטיפוח של לייף, ניוואה, לוריאל, מייבלין, ג'ייד, סופט טאץ, אהבה, גרנייה, רבלון, ד"ר פישר, פופה, נטרוגינה, קרליין ועוד (איפשהו קראתי משהו על כך שהעט המופלא של רבלון עליו כתבתי בעבר ימכר ב-20 ש"ח בלבד, אבל מאז לא מצאתי לכך איזכור)
* עד 70% הנחה על מגוון הבשמים שבמבצע: הוגו בוס, DKNY, CK, אסתי לאודר, ג'ורג'יו ארמאני ואחרים

ומתוך הזדהות עם מצבי, מבצעים גם בבית מרקחת וטבע:

* רינוקס- תרסיס עדין לאף על בסיס מי ים להקלה במצבי גודש באף או יובש בנחיריים, כולל מתיז ייחודי המותאם לתינוקות במחיר מבצע 29.99 ₪ במקום 39.99 ₪.
* סטרפסילס- עזרה ראשונה לגרון כואב באריזת חיסכון חדשה.(אני סיימתי חבילה כזאת השבוע, בסוף מתרגלים לטעם הלוואי)
* מד חום דיגיטלי של לייף במחיר מבצע 18.99 ₪ במקום 26.99 ש"ח
* מגוון פלסטרים ומוצרי חבישה של לייף 1+1

ולוריאל משיקה קרם יום עם שם מפוצץ AGE RE-PERFECT INTENSE NUTRITION המיועד לנשים שעברו את השישים. על פי החברה:
לוריאל פריז, המומחית מספר 1 בעולם למוצרי טיפוח נגד קמטים משיקה את
אייג' רי-פרפקט אינטנס  נוטרישן - קרם יום משקם להזנה אינטנסיבית של עור הפנים, עם פורמולה ייחודית המסייעת לשיקום העור ונגד רפיון על ידי שימוש במרכיב פרו-קלציום המסייע בחיזוק ההגנה הטבעית של עור הפנים. בנוסף, קרם היום פועל נגד קמטים הודות לרכיב מזון מלכות, רכיב נדיר המזין את העור במרכיבים חיוניים המסייעים בהתחדשות העור ומעשירים אותו בלחות אינטנסיבית
המחיר יעמוד על כ220 ל50 מ"ל, לפני הנחות.הפרזנטורית של המוצר היא לא אחרת מהשחקנית ג'יין פונדה שנראית מעולה (ואפילו לא רוטשה למוות!)

היות ולא יצא לי להתנסות במוצר (על לקוחות, אני הרי עודני בצד הטוב של ה-20, ואמא לעולם תשאר בת 45) אין לי הרבה מה להוסיף על המוצר. אם מישהי מכן תתנסה אשמח לשמוע

ולסיום: כתבה שלי עם לוק לסילבסטר בפורטל ICOSMETICS, מה דעתכן?


שנה אזרחית טובה ובריאה לכולם. אוינק אוינק

יום רביעי, 16 בדצמבר 2009

יופי פנימי


כמאפרת שחושפת את לקוחותיה, באיפורי אירוע, בסדנאות ואפילו בצילומים שונים למגוון רחב של מוצרים (וכנראה שאחראית ללא מעט בזבוזים של אותן לקוחות לאחר מכן בחנויות האיפור שונות) אני תוהה רבות לגבי האחריות שלי ביחס לנושאים שחשובים לי כמו ניסויים בבע"ח.

באופן אישי אני מאד מתנגדת לשימוש בבע"ח לניסויים בתעשית הקוסמטיקה והניקיון (בתחום הבריאות הנושא סבוך יותר, ואשאיר את העיסוק בכך לחכמים ממני). בבית אני משתדלת ליישם זאת ומקפידה לקנות אך ורק מוצרים שלא נוסו על בע"ח ולא שייכים לחברות שמבצעות ניסויים כאלה. זה אומר שאני לא אקנה פרינגלס לעולם, שאני אבלה לא מעט בסופר בבדיקת תוויות בכל פעם שאצטרך לרכוש מוצר חדש, וגם שאישי האהוב מסרב בתוקף ללכת לקניות בעצמו אחרי ששיגעתי אותו לגבי קצף גילוח שעומד בתנאים.

באיפור לא תמיד יש לי את הפריבילגיה הזאת, ועל אף שאני בהחלט משתדלת לרכוש מוצרים רק מחברות "טובות", לעיתים לא נמצאים תחליפים ראויים בחברות אחרות (נדיר אבל קורה), ולעיתים, ובעיקר במוצרים בהם התחלופה גבוהה, אני חייבת לקחת בחשבון גם את הפן הכלכלי להחלטה.

המעט שאני  יכולה לעשות זה לעודד צרכניות אחרות להעדיף חברות "טובות", ולהעלות את המודעות לנושא הזה. מפאת רגישות אני נמנעת מלעלות תמונות של אותן חיות מסכנות העוברות עינויי תופת בשביל השמפו שלנו, אך למי שיש קיבה חזקה ואינו חושש שהתמונות ירדפו אותו אח"כ אני בהחלט ממליצה לחפש באינטרנט ולראות. תמונה במקרה הזה, שווה הרבה יותר מאלף מילים...

על פי החוק חברות קוסמטיקה, חברות המייצרות מוצרי היגיינה אישיים (כמו מגיני תחתון ומשחות שיניים) וחברות למוצרי ניקיון ביתיים אינן צריכות לבצע ניסויים בחיות כדי לקבל אישור למוצר. בשנים האחרונות גוברת המודעות לבעיה, והאיחוד האירופי, לדוגמא, אסר כמעט לחלוטין מכירת מוצרים אשר נוסו על בע"ח שלא לצורך, אצלנו לעומת זאת אפילו איסור על מכירת פרוות איננו מצליחים להעביר (סוגיית החרדים והכובעים שלהם).
הניסויים האכזריים הללו מתבצעים על שפנים, קופים, עכברים ואפילו על חיות הבית שלנו- כלבים וחתולים. מדובר בתהליך קשה וכואב לאותן חיות אומללות הלכודות בכלובים ועוברות התעללות חוזרת ונשנית בשם "המדע", על אף שבפועל ישנן חלופות אחרות ולא אלימות המביאות תוצאות לא פחותות.
את בודאי מהנהנת בהסכמה כעת ומבטיחה לעצמך שמעתה תקני רק מוצרים עם הסמל של הארנב, המעידים על כך שהמוצר לא נוסה על בע"ח, אבל לא די בכך. לצערי, כיום לא קיים פיקוח על  הוספת סמל הארנב למוצרים וברמת העיקרון כל חברה יכולה להוסיפו ללא קשר לסוגיה בכלל.
ומה ביחס לחברות אשר מנסות רק חלק ממוצריהן על בע"ח? כיום רוב החברות שאנו מכירים הן בעצם מותגים השייכים לתאגידי על. כך למשל: לנקום, מייבלין וגרנייה שייכים לחברת לוריאל; מאק שייכים לתאגיד אסתי לאודר; ופנטן, הד אנד שולדרס, הרבל אסנס וקרסט שייכים לפרוקטר אנד גמבל. תאגידים אלה מבצעים בחלקם ניסויים בבע"ח בחלק ממותגיהם; לעיתים היות והם עוסקים גם בפיתוח תרופות או חומרי הדברה( שם הניסויים נדרשים על פי חוק) ולעיתים מטעמי נוחות בלבד.
ע"י שינויים כמעט בלתי מורגשים בחיי היום-יום שלנו יש לנו את היכולת לסייע בקידומה של מטרה חשובה, ובהצלת חייהם של בע"ח חסרי ישע.  בהחלטה מה לקנות צריך לקחת בחשבון את האחריות שלנו כצרכנים למעשי אותן חברות. ע"י החרמת חברות העורכות ניסויים בבע"ח ורכישה תחליפים (אשר לרוב אינם נופלים באמתם אלא להיפך), אנו מבהירים לאותן חברות כי איננו מאשרים את דרך פעולתן וכי עליהן להפסיק לערוך ניסויים בבע"ח.
אז מה לקנות?
להלן רשימה חלקית של חברות שאינן מבצעות ניסויים בבע"ח. את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר האגודה למניעת ניסויים בבע"חאלמיי (Almay)
פוראבר- ליווינג (Forever Living)
אוודה (Aveda)
אייבון (Avon)
אי. די. מינרלס Bare Escentual))
באט' אנד בודי וורקס (Bath and Body Works)
בובי בראון (Bobbi Brown)
בודי שופ (The Body Shop,)
בון- בל (Bonne Bell)
קלרינס (Clarins)
קליניק (Clinique)
דקלאור (Decleor)
דיסני (Disney)
אסתי לאודר (Estée Lauder)
אטלייה (FACE Atelier)
איל מקיאג' (Il-Makiage)
ג'יין ארדל (Iredale Mineral Cosmetics)
לה מר (La Mer)
ג'ו בלאסקו (Joe Blasco Cosmetics,)
מרי קיי (Mary Kay)
אורלן (Orlane)
סמאשבוקס (Smashbox)
סטילה (Stila)
מרון (Mehron)
ויקטוריה סיקרט (Victoria’s Secret)
ל'אוקיסטן (L’Occitane)
מאק (M.A.C. Cosmetics,)
ומה לא לקנות?
חשוב לציין כי לא כל המותגים הרשומים פה הם מותגים בהם בוצעו ניסויים, אך הם שייכים לתאגידים המבצעים את הניסויים בחלק מהמותגים שלהם שלא לצורך. רשימה חלקית, הרשימה המלאה כאן
התאגידים הבאים ידועים כעורכים ניסויים בבע"ח שלא מחויבים ע"פ חוק:
  • ·         פרוקטר אנד גמבל (פנטן, הרבל אסנס, ג'ילט, מקס פקטור, אורל בי, קרסט, טייד)
  • ·         קולגייט פלמוליב (פלמוליב, קולגייט, ספיד סטיק)
  • ·         ג'ונסון & ג'ונסון (ניוטרוג'ינה, קלין&קליר)
  • ·       לוריאל (לנקום, גרנייה, הלנה רובינשטיין, מייבלין)
  • ·         יוניליוור (דאב)
בפעם הבאה שאת בקניות, חפשי את הארנב... 

יום שלישי, 8 בדצמבר 2009

המכשיר הכי טוב שאתן לא מכירות עדיין

נפתח בוידוי: אני ממש שונאת שונאת שנוגעים לי בפנים ובשיער. את תיעובי למעצבי שיער (רק כשהם מטפלים בי, לא בהגדרה, חלילה) ולאנשים הנוגעים בשיערי באופן כללי גילית עוד בילדותי כאשר שיערי הגולש דאז (עד שהגיעה ההתבגרות המינית והפכה אותו לסתם חלק ודק) היווה מוקד משיכה לידיים זרות אשר ביקשו ללטפו, לשחק בו וליצור לי שלל תסרוקות.
את שנאתי לקוסמטיקאיות וגם למרבה האירוניה, למאפרות, גילית במהלך לימודי האיפור, ומאז אני מקפידה שאף אחת או אחד לא יתקרב לי לפנים עם עצמים זרים או סתם עם ידיים. למעט חריגה אחת לטובת תיק עבודות של חברה מאפרת, התמדתי במידור זה של זרים מפניי.
שנאה זו חייבה אותי ללמוד את רזי הטיפוח בעצמי, ולגבש ולהקפיד על שגרת ניקוי וטיפוח שתשאיר את עור פניי נקי מפצעונים ונעים כעור של תינוק.

וכל ההקדמה המייגעת הזו נועדה בסה"כ כדי לחלוק עמכן את העובדה כי מצאתי את הפתרון לכל בעיותיי (בכל הנוגע לעור הפנים לפחות).
הכירו את הקלריסוניק או בשמו הלועזי (clarisonic):
המכשיר הזה שנראה כמו הכלאה בין מכונת גילוח למיקרופון הפך לאחד ממוצרי החובה שלי, וליווה אותי אפילו לאירלנד (גם במחיר של שימוש בשלושה שנאים שונים ומתאם כדי שאוכל לטעון אותו במידת הצורך).

היתרון של המכשיר הוא שניגוד לצורות ניקוי אחרות של העור, בהן הלכלוך לא יורד לחלוטין ומצטברים לאורך זמן משקעים של שומן ולכלוך, מכשיר זה העובד על פטנט של תנועת המברשת במהירות של כ- 300תנודות בשניה, מה שככל הנראה מצליח לנקות את העור בצורה טובה יותר מכל מכשיר אחר.

את מי שמעניין לקרוא עוד על המכשיר, ואני בהחלט ממליצה, ניתן לעשות זאת כאן:
באתר ניתן גם לראות תמונות של לפני ואחרי ולהשתכנע ביעילות המוצר.

כאמור אחרי שקראתי המון המלצות, התפתתי ורכשתי את המוצר בעצמי (בEBAY כי הרבה יותר זול שם), ומאז אני מאושרת.
השימוש במכשיר אורך כדקה ביום, עם חלוקה של 20 שניות למצח, 20 לאף והסנטר, ו-10 לכל לחי. המכשיר מגיע עם שלושה מוצרי ניקוי מוקטנים של החברה, שאני ממליצה לזרוק ולהשתמש במוצר של חברות אחרות.
אני אישית ציוותתי את המכשיר לתכשיר ניקוי של אסתי לאודר, והמחמאות על העור הזוהר שלי לא מפסיקות להגיע

את המברשת יש לנקות אחת לשבוע עם סבון אנטי-בקטריאלי, ובדומה למברשת שיניים להחליף כל שלושה חודשים. יש מבחר של מברשות בהתאם לרגישות העור, ואפילו מברשת מיוחדת לגוף. למוצר מספר מהירויות, שוב בהתאם לרגישות העור...

ההוצאה הראשונית אומנם לא זולה, אבל אפילו חצי השתכנע שזה יותר משתלם לטווח הארוך מטיפולים אצל קוסמטיקאית (ואז מה אם השמטתי את העובדה שאני לא הולכת לקוסמטיקאיות בזמן הדיון). שגרת הניקיון שלי מושלמת בזכות המכשיר הזה

על שגרת הטיפוח ארחיב בפעם אחרת, כשחשבון הבנק שלכן יחלים.

בסולם שלי המכשיר הזה מקבל אפילו 10.5, קנו בהמוניכן! :)

יום שבת, 5 בדצמבר 2009

חנה'לה אופה קטנה

בשנים האחרונות שטף את עולם האיפור טרנד מוצלח למדי של צלליות אפויות. בניגוד לצלליות אבן שמיוצרות ע"י דחיסה (ועל כן פעמים רבות אנו נתקלים במונח pressed powder) הצלליות הללו נאפות כשעה בחום של 60 מעלות לערך. האפיה מתיימרת להבטיח שמירה על החומרים הפעילים ותוכנותיהם (ואם מישהי יודעת מהם אותם חומרים פעילים ובאיזו עמותה הם פעילים תרגישו חופשי לשתף), כמו גם ריכוז פיגמנט גבוה יותר, אפקט ברק עז ובעיקר עמידות. יתרון נוסף של הצלליות הן המרקם הנוח שמקל על השימוש.

השבוע קיבלתי להתנסות  צלליות אפויות מהסדרה החדשה של חברת Beauty Care. החברה עוברת בימים אלה תהליך של שדרוג ומיתוג הכולל שיפור של המוצרים ואיכותם ואתר חדש שצפוי לעלות לאוויר.

רבות דובר על הקשר בין המוצרים שמאפר משתמש בהם לבין איכותו כמאפר. יש הטוענים כי הכל במוצרים, ושהמאפר הטוב ביותר לא יוכל לספק את הסחורה עם מוצרים לא-מקצועיים; המקבילה הלא-מקצועית של דעה זה הינה כל אותן לקוחות שמתמרמרות כאשר הן מגלות שיש ברשותן חלק ממוצרי האיפור בהם בחר המאפר להשתמש.

אני מאמינה כי מה שעושה מאפר טוב לכזה זו בעיקר הטכניקה. ברור כי מוצרים טובים מסייעים, וככל שיש מגוון רחב יותר העבודה פשוטה יותר, אך הכישרון הוא בידיים ולא בצללית כזאת או אחרת. מסיבה זו אני ממליצה תמיד ללקוחותי בסדנאות שאני מעבירה, וכמובן מיישמת בעצמי- לבדוק גם מוצרים שאינם נחשבים ל"מקצועיים", המחירים לרוב זולים יותר, וכאשר מגלים הפתעה נעימה מרוויחים פעמיים.
נכון שבחברות המקצועיות קשה יותר "ליפול", ורוב הסיכויים שהאיכות תעמוד בדרישות, אבל לעיתים ניתן למצוא דוקא בחברות העממיות "מציאות" שרמתן לא נופלת ומחירן נמוך בהרבה.


וחזרה למוצרים:

קיבלתי שתי צלליות- צללית ורודה עם נצנוץ זהבי שמספרה 30, וצללית לבנה עם נצנוץ זהבי שמספרה 29.
הצלליות מגיעות בתוך קופסא שחורה וכוללות גם מיני-מברשת ספוגית להנחת הצלליות, בדומה למברשת המגיעה עם הצלליות האפויות של PUPA. את המברשות האלה אני כמובן העפתי, היות ואני מעדיפה לעבוד עם המברשות שלי, אך הרעיון נחמד. רק חבל שאין למברשות מקום יחד עם הצלליות מה שיגדיל את סיכוייהן להעלם עם הזמן.

האריזה קצת צעקנית בעיניי, יותר מדי כיתוב על הפרונט נותן מראה מעט "זול" לצלליות. ואני, כמו כל חובבת מציאות, רוצה לשלם מעט אבל שזה יראה יקר. יעשו בחוכמה בחברה, לדעתי, אם כחלק מהמיתוג יוותרו על חלק מהטקסט על המכסה העליון.

ורק עוד קצת פרטים טכניים: הצללית מכילה 10 ג', מיוצרת בטיוואן, מגיעה כמובן ברשיון משרד הבריאות, והחשוב ביותר (בעיניי לפחות)- לא נוסתה על בע"ח. המחיר כמובן הוא ללא תחרות-  שישה שקלים בלבד. במחיר כזה, עוד לפני שהתנסתי בעצמי אני יכולה להמליץ לכל אחת לרכוש אחת ולנסות בעצמה...

את מבחן האצבע שתי הצלליות עוברות בהצלחה כבירה: הגוון חזק והרוויה בהחלט מרשימה. גם המרקם נעים. SO FAR SO GOOD
בניסיון ראשון הנחתי את הצלליות, כיאה לעצלנית שהנני, ללא שום בסיס, דבר שאני יודעת שהוא בעייתי גם עם צלליות אפויות של חברות אחרות. הצללית הורודה התקבלה מאד יפה על העפעף, הנצנוץ הזהבי מקסים בעיניי, והורוד הוא בגוון הנכון להראות ועדין לא להיות צעקני.
הצללית הלבנה התקבלה קצת פחות טוב, וראו בעיקר את הזהב ופחות את הלבן. בבעיה הזו נתקלתי גם כמה פעמים עם צללית היהלומים של MUFE באותו הגוון כך שאולי זו אני :)

העמידות כצפוי לא היתה מרשימה במיוחד, וכעבור מספר שעות לא נותר כל זכר לקיומן של הצלליות. ניחא, ציפיתי שזה יקרה...

בניסיון השני הקדמתי את הנחת הצלליות במריחת פריימר לעיניים. הפעם, כצפוי, הצלליות התקבלו טוב יותר על העפעף והחזיקו לזמן ממושך יותר. ועדין, העמידות לא תספק את מי שמבקשת להתאפר בשבע בבוקר ולחזור הביתה בשבע בערב כשהיא נראית בדיוק אותו דבר.


הצלליות מקבלות ציון של 7.5.  כשחסרונן העיקרי הוא העמידות, חסרון שעם קצת השקעה מצד המאופרת (ובמחיר כזה ההשקעה נראית לי שווה) ניתן להתגבר עליו. אני מאמינה שארכוש צבעים נוספים, ממליצה גם לכן...
אירעה שגיאה בגאדג'ט זה
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...